Personal tools
You are here: Home Питання-Відповіді
Document Actions

Питання - відповіді

Що таке Zope?
Для відповіді на це запитання перечитайте статтю про Zope.

Що таке Plone?
Для відповіді на це запитання перечитайте статтю про Plone.

Що таке CMF?
Для відповіді на це запитання перечитайте статтю про CMF.

Що таке ZPT?
Для відповіді на це запитання перечитайте статтю про ZPT.

Чи не могли б Ви пояснити різницю між Zope, Plone та CMF?
Zope (Zope Application Server) розробляє компанія Zope Corporation (колись Digital Creations) , з 2002 року в розробку допущені активні розробники з зовні. Сам Zope має веб інтерфейс ZMI (Zope Management Interface) який використовується розробниками. ZMI надихнув багатьох будувати CMS (Content Management Systems - контент менеджмент системи - системи управлінні вмістом) напряму на ZMI, так як сам ZMI і є CMS, оскільки розробники вкладають контент, шаблони, програми (майже все) через веб інтерфейс ZMI. Сам Zope містить багато зручностей що роблять життя розробника доволі легким, не треба думати про Користувачів, аутентифікацію і Безпеку, робота з базою даних є прозорою (по суті, не потрібно нічого з бази читати і записувати), сесії є також частиною системи і додаткового програмування не потребують, якщо дуже треба SQL доступ до зовнішньої бази даних, то він існує в системі.

Модульність і нарощуваність функціональності реалізована механізмом продуктів, які розроблені компанією Zope Corporation. і великою спільнотою розробників. Продукти достатньо легко інсталюються і вони рідко конфліктують між собою. Сумісність з різними версіми Zope в більшості випадків дуже добра.

CMF (Content Management Framework). Для розробки порталів Zope Corporation розробила Content Management Framework (або спочатку PTK, Portal Toolkit). CMF Система складається з ряду додаткових продуктів до Zope і пропонує наступний рівень абстракції. CMF містить колекцію інструментів які надають додакові сервіси програмісту, розробнику, дизайнеру і контент-менеджеру. Кожен з інструментів має чітко обумовлений інтерфейс. Тому якщо стандартний мехінізм когось не задовільняє , то можна його змінити на аналогічний з цим самим інтерфейсом. Дуже потужнім інструментом є механізм шкур (скінів). Шкура - це набір шаблонів по яким будується остаточний вигляд сторінки. Користувач (простий відвідувач сайту) має можливістьт змінювати шкури згідно своїх уподобань.

Plone - повноцінна CMS побудована на базі CMF. Вона починалась як шкура для CMF, так як стандартний набір шкур CMF зовсім не є зручним по юзабіліті. Але дуже швидко почало не вистачати функціональності. Почали з'являтись додаткові інструменти і змінюватись існуючі. До речі, для досягнення кращої популяризації системи було розроблено набір інсталяторів, які дозволяють кількома кліками миші заінсталювати Plone на Windows, MacOS X, Debian або RedHat. Після інсталяції Plone одразу працює і не потребує додаткових налаштувань. І що дуже приємно, при старті запропонує вам інтерфейс на одній з 21 мов серед яких є українська і російська.

На базі Plone будуються комерційні CMS які мають більш розширену функціональність і готові для використання в корпоративних задачах (наприклад icoya OpenContent - http://www.icoya.com )

Існують і інші CMS побудовані як на голому Zope (наприклад MetaPublisher або Squishdot) так і на базі CMF (Silva або SPS, Collaborative Portal Server).

Розробляють на Zope достатньо багато компаній. Найбільшу кількість представників російських компаній можна зустріти в поштовій розсилці zopyrus. Якогось єдиного реєстру ніхто не вів. Українські розробники спілкуються в розсилках сервера zope.net.ua

Чи працює Zope з Apache.
Zope - сам по собі є сервером побудованим на базі Medusa ( http://www.nightmare.com/medusa/ ). Apache може використовуватись в режимі proxy для централізованого ведення статистики, для віртуального хостинга. В дуже специфічних ситуаціях він дозволяє через RewriteRule комбінувати zope і класичний сайт на одному доменному імені. Zope завжди працює як окремий сервер. При потребі його з Apache може зв'язати модуль FastCGI, PersistentCGI або Proxy.

Що таке Localizer?
Для відповіді на це запитання перечитайте статтю про Localizer.

Які відомі компанії чи організації використовують рішення на базі Plone та Zope систем?
NASA / Jet Propulsion Labs ( http://www.jpl.nasa.gov ) використовує Plone для проекту WITS.
Lufthansa ( http://www.lufthansa.com/ ) використовує Plone для побудови Екстранет для постачальників (vendors).
AARP (http://www.aarp.com ) - сайт на базі Zope
CBS New York ( http://www.cbsnewyork.com/ ) - сайт на базі Zope
Austrian Government ( http://www.oesterreich.at ) - сайт на базі Zope
Райффайзен Банк ( http://www.raiffeisen.com ) - сайт на базі Zope

Що таке Open Source?
Open Source перекладється на українську як Відкриті Джерела або Відкритий Код. Zope є програмним рішенням з Відкритим Кодом, це означає що весь програмний код що використаний для створення Zope є доступним для широкого загалу. Будь хто може модифікувати цей програмний код під свої потреби (для цього правда треба володіти мовою програмування Python - на цій мові в основному написаний Zope Application Server). Весь програмний код що використаний для створення Zope поширюється безкоштовно за ліцензією ZPL.

Що таке Python?
Python є інтерпретованою об'єктно-орієнтованою мовою програмуванння. Дуже часто Python порівнюють з такимим мовами як Java, TCL, Perl чи Scheme. Перегляньте цей веб сайт для детальнішої інформації.

Які відомі компанії чи організації використовують рішення на мові програмування Python?
Python використовують багато відомих компаній і організацій: Yahoo, Google, Red Hat, NASA, Industrial Light and Magic, Thawte. Zope Corporation розробила Zope Application Server використовуючи мову програмування Python. Python не є такою популярною мовою серед розробників як, наприклад, Java, але варто відзначити що саме мову Python використовують відомі монстри онлайнового бізнесу.

З усіма питаннями прохання звертатись електронною поштою: support@zope.net.ua

« April 2019 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

This site conforms to the following standards: