Personal tools
You are here: Home Документи Zope Page Templates
Document Actions

Zope Page Templates

Що таке Zope Page Templates (ZPT)?

Zope Page Templates перекладається як Шаблони Сторінок в Zope. Шаблони Сторінок є спеціальними знаряддями для генерації веб сторінок. Вони допомагають програмістам і дизайнерам співпрацювати співпрацювати в створенні динамічних веб сторінок для веб рішень на базі Zope. Дизайнери можуть використовувати Шаблони Сторінок в своїх HTML редакторах не заглиблюючись в особливості програмування.

Для чого потрібні Шаблони Сторінок в Zope (ZPT)?
Метою Шаблонів Сторінок є можливість легко працювати програмістам і дизайнерам разом. Дизайнер може використовувати WYSIWYG HTML редактор для створення шаблонів, тоді програміст може редагувати це щоб зробити частиною веб рішення. Якщо потрібно то дизайнер може ще раз відкрити шаблон в своєму редакторі і робити подальші зміни. Робота дизайнера не вплине на зміни що зробив програміст, таким чином веб рішення продовжить стабільно працювати.

Шаблони Сторінок дотримуються наступних принципів

1. Коректна робота з редакторами
2. То шо ти бачиш є подібним до того шо ти отримаєш після проведених змін (WYSIWYG)
3. Збереження програмного коду окремо від шаблонів, за винятком структурної логіки

Шаблон Сторінки є чимсь на зразок моделі сторінки що отримається після генерації, зокрема ця модель є також і HTML сторінкою.

Шаблони Сторінок дозволяють команді розробників грамотно провести роботу над створенням Контенту, Презентації і Логіки в веб рішенні. Наприклад дизайнери, що займаються презентацією, схильні працювати з візуально орієнтованими веб засобами. Це дозволяє дизайнерам працювати власне з презентацією не сильно звертаючи увагу на контент. Використовуючи Шаблони Сторінок дизайнер працює саме з Презентацією не порушуючи Логіки і Контенту. З іншого боку контент менеджер буде працювати тільки з Контентом не заважаючи дизайнеру, коли інші розробники зосередять свою увагу саме на Логіці. Шаблони Сторінок полегшують вдосконалення веб рішення, проведення змін у інтерфейсі для користувачів.

Які HTML редактори працюють з ZPT?
Серед найбільш відомих HTML редакторів що працюють з ZPT слід відзначити Dreamweawer, GoLive, Amaya,

Детальнішу інформацію англійською мовою можна отримати за наступними адресами:
http://www.zope.org/Documentation/ZopeBook/ZPT.stx
http://www.zope.org/Documentation/ZopeBook/AdvZPT.stx

Застосування ZPT за межами Zope
Zope Page Templates є програмним пакетом реалізованим на мові програмування Python що активно застосовуються в системі Zope. Але ZPT успішно можуть працювати за межами Zope. Фактично не потрібно інсталювати жодної частини Zope щоб використовувати ZPT. Це означає щ ви можете самі використовувати всю елегантність і легкість використання шаблонів сторінок у ваших веб рішеннях, системах для звітів, системах ведення документації, інше.

Шаблони Сторінок або такі підмножини як TAL тепер також застосовуються в кількох інших мовах. Існує кілька застосувань ZPT на Python що функціонують незалежно від Zope.

« April 2019 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

This site conforms to the following standards: