Personal tools
You are here: Home Документи Zope
Document Actions

Zope

Що таке Zope?
Zope є Сервером Веб Рішень (Web Application Server) що поширюється з Відкритими Джерелами (Open Source), написаний в основному на мові програмування Python. Zope містить багато цінних для розробників особливостей: об'єктну базу даних що може містити не тільки контент, фотографії, спеціально розроблені дані, але також динамічні HTML/XML шаблони, скрипти, пошукову систему, запити до реляційної бази даних (RDBMS) і програмний код. Zope відзначається потужною моделлю розробки Через Веб ( through-the-web development), це дозволяє робити будь-які зміни на сайті з будь якої точки світу. Щоб забезпечити грамотну роботу такої моделі, Zope володіє глибоко інтегрованою моделлю Безпеки. Побудована за концепцією "безпечного делегування контролю" ( safe delegation of control) архітектура безпеки Zope дозволяє делегувати права контролю над певною частиною сайту іншим організаціям чи особам. Модель транзакцій застосовується не тільки до об'єктної бази даних Zope (ZODB) але також і до конекторів до багатьох реляційних баз даних що сприяє сильній інтеграції даних. Ця модель транзакцій працює автоматично забезпечуючи успішне зберігання всіх даних в джерелах до того часу поки хтось не відмінить транзакції за допомогою веб бровзера (зробить undo) або якогось іншого клієнта.

Для розширення базового набору засобів побудови сайту існує велика кількість плагінів (продуктів - в термінології Zope). Це можуть бути: об'єкти зі спеціальним контентом, конектори до реляційних баз даних чи якихось зовнішніх даних, розширені засоби для управління контентом, цілі програмні рішення для e-commerce, документообігу, управління контентом. Zope містить свої власні HTTP, FTP, WebDAV і XML-RPC сервіси, але також може використовуватись з Apache або іншими серверами.

Хто підтримує Zope?
Zope була створена компанією Zope Corporation. Деякі частини Zope стали всім доступні з Відкритими Джерелами (Open Source) в 1996 році. Цілий програмний сервер став доступний з Відкритими Джерелами в 1998 році. Бачення розвитку Zope компанією Zope Corporation все ще залишається пріоритетним для всієї спільноти розробників. Але з кожною новою версією Zope все більше розробників з цілого світу приносять багато цінних змін публікуючи патчі в баг коллекторі (bug collector), роблять пропозиції по вдосконаленню системи, перевіряють правельність роботу нововведень. Існує спеціальний сайт для розробників (Zope Development Site) що містить детальну документацію по проектах над якими ведуться роботи, пропозиції щобо майбутнього і минулого системи Zope.

Основні компоненти Zope
Zope складається з кількох різних компонент які взаємодіють між собою з метою створення веб рішень. На малюнку нижче зображено основні компоненти Zope.ZServer
Zope містить в собі вбудований веб сервер що забезпечує доступ до контенту для вас і ваших користувачів. Цей веб сервер також забезбечує доступ до контенту через FTP, WebDAV і XML-RPC

Web Server
Якщо ви не хочете використовувати веб сервер Zope то можна побудувати роботу через інший сервер, наприклад, Apache чи Microsoft IIS. Zope працює з цими веб серверами, а також з усіма іншими що підтримують Common Gateway Interface (CGI).

Zope Core
Це є двигун який координує роботу системи разом з інтерфейсом користувача і об'єктною базою даних

Object Database
Коли ви працюєте з Zope, то ви працюєте з об'єктами що зберігаються в об'єктній базі даних Zope

Relational database
Вам не обов'язково зберігати інформацію в ZODB. Zope працює з іншими реляційними базами даних, такими як Oracle, PostgreSQL, Sybase, MySQL та інші.

File System
Zope зрозуміло також працює з документами та іншими файлами що зберігаються в файловій системі сервера.

ZClasses
Zope дозволяє менеджерам сайтів додавати нові об'єктні типи використовуючи Zope Management Interface. ZClasses є об'єктами що створені таким чином

Products
Zope дозволяє менеджерам сайтів додавати нові об'єктні типи інсталюючи Продукти в файловій системі сервера.

Для отримання детальнішої інформації про Zope перегляньте веб сайт http://zope.org
« May 2019 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 

This site conforms to the following standards: